Moje kočka

17. března 2017 v 5:40 | Gabzz |  Deníček
Už to bude skoro rok, co se ke mně dostala moje malá princena kočička Kejta. Vždycky jsem doma chtěla nějaké zvířatko a tím prvním bylo morcče. Měla jsem ještě jednu kočičku, ale tam byla moc divoká tak musela z domu, ale myslím, že venku jí bylo dobře.
Další kočku jsem strašně chtěla a tak jsem si podala inzeráty na internetu až se mi ozvala nějaká paní, která má prý koťátka. Matka je sibiřská kočka a otec pravděpodobně perský kocour. Koťata byla zadarmo a k tomu hezká, tak jsem si řekla proč ne. Na kotě jsem si ale musela okolo pár týdnů ještě počkat než povyroste. Paní bydlela ve vzdálenější vesnici a tak jsem řešila jak se tam dostanu. Naštěstí maminka té paní pracovala v jedné firmě kousek od našeho bydliště a její manžel pro ni jel do práce, tak nám koťátko vzal s sebou. Já a moje sestřenice jsme pro ni nachystaly přepravku a v dohodnutý termín zašly k firmě, kde jsme čekaly. Pán nám přivezl krásné mourované koťátko, které se cestou počůralo. Daly jsme ji do přepravky a šly domů. Kotě bylo vydešené a asi i unavené, protože hned pak spalo. Jak se trochu prospalo dala jsem jí papat a začalo zkoumat můj pokoj. Než si zvyklo bylo jen v mém pokoji. Na záchod umělo, takže to nebyl problém. Jen mělo opravdu moc klíšťat, které jsem vytahovala, když spalo, jinak to nešlo, furt se vrtěla. Paní říkala, že kočka je domácí, ale prý je brala na jaře ven. Jakmile jsem všechny klíšťata vytáhla, oddychla jsem si. Kotě bylo velice hravé a po pár dnech se nám roztáhlo do celého baráku :D
Jakmile dostala první říji začali jsme plánovat kastraci. Říje se projevovala mňoukáním, otíráním se o předměty a nastavování zadku :D
Při kastraci ji veterinářka vyholila trochu srsti a my ji tam nechali samotnou a pak asi po dvou hodinách po ni přišli. Byla unavená a spala. Doma jsme ji pak pustili. Trochu padala a kolíbala se, ale uvelebila se u krbu a do rána spala.
Dnes už je po kastraci víc jak měsíc a chlupy jí pomalu dorůstají. Je to moje malá princezna a strašná uličnice. Miluje paličky do uší a brčka, se kterýma si neustále hraje. Kočky jsou prostě nejlepší :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama