Úvaha: trest smrti

16. března 2017 v 5:40 | Gabzz |  Úvahy
Trest smrti už byl v mnoha zemích zrušen, ale stále je tato metoda ještě používáná. Například v Americe. Někteří lidé ho podporují a jiní zase ne a jak to vidím já? Já s trestem smrti rozhodně nesouhlásím. Podle mě ať ten člověk udělal cokoliv špatného, třeba někoho zabil, nezaslouží si takto zemřít. Za prvé, trest smrti byl zrušen kvůli tomu, že se později přišlo na to, že obžalovaný je nevinnen a teď si představte toho nevinného chudáka co čeká v cele smrti až ho zabije proud nebo euthanásie. Musí to být něco strašného.
Za druhé, člověk, co sáhne až tak hluboko, že někoho zabije to nemá v hlavě v pořádku a patří do léčebny nikoliv na křeslo. Prostě jsou to psychicky labilní lidi, co zabíjejí kvůli nemoci a nikdo není normální, když je schopne někoho brutálně zabít.
V Americe je nejmladším popraveným člověkem čtináctiletý černošský chlapec jménem George Stinney. K trestu smrti ho odsoudili v roce 1944 v Jížní Karolíně a dnes se soud domnívá, že byl odsouzen neprávem. Sice se policii přiznal, ale soud nevyslechl žádní svědky a neměl ani žádní důkazy. Celý proces trval okolo tří hodin a pak soudce odsoudil dítě k tak strašné smrti.
V cele strávil tři měsíce a údajně pod něj museli dát telefoní seznam, protože křeslo smrti nebylo určené pro děti.
Podle mě to je něco otřesného. Prostě se může stát chyba a někdo odsoudí někoho neprávem, ale pak mu to už život nevrátí.
Přemýšlejte nad tím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama